سندروم ملکه زنبور عسل چیست؟

امید دهقانی – سندروم ملکه زنبور عسل اولین بار در سال ۱۹۷۳ تعریف شد. در این پدیده زنانی که در محیط کارشان از موقعیت شغلی بالاتری برخوردارند، با زنان زیردست خود رفتار خوبی ندارند. آنها همچنین از به‌اشتراک گذاشتن دانش و مهارت‌های خود با زنان دیگر خودداری می‌کنند و برای کسب موفقیت‌های شخصی و شغلی از آنها حمایت نمی‌کنند.

بعدها در دانشگاه تورنتو مطالعه دیگری در این زمینه انجام شد. دانشمندان این تحقیق را بر روی هزار و ۸۰۰ کارمند انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که بیشتر زنان موفق، دوست ندارند در حلقه رقبای زن قرار بگیرند.

این محققان می‌گویند، زنان به‌طور سنتی نقش رهبری را از آنِ مردان می‌دانند و تمایل دارند تا با روسای مرد کار کنند.

بر اساس این مطالعه، زنانی که رئیس زن داشتند، با استرس‌های بیشتری مواجه بودند. از آنجا که تنوع شغلی زنان در مقایسه با مردان کمتر است، در اکثر موارد سطح استرس هم برای رئیس و هم برای کارمندانِ زن بالا بود.

سطح استرس مردان با داشتن رئیسِ زن اما تفاوت چندانی نمی‌کرد. با این حال، علاقه آنها به تیم مدیریتی متشکل از زنان و مردان بیشتر بود.

نتایج مطالعه دیگری که در مجله Development and learning in organizations منتشر شده، نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از مدیران اجرایی زن احساس می‌کنند که روسای زن در مقابل آنها قلدرمآبی می‌کنند و در نتیجه آنها به رشد حرفه‌ای لازم دست‌ نیافته‌اند.

شاید بتوان گفت، ملکه زنبورها همان نسخه بالغ دختران نوجوان در مدرسه است که حالا بزرگ‌تر شده‌اند و بدخواهِ دیگر زنان در محیط کارشان هستند. آنها در فضای کار به‌شکلی بی‌رحمانه‌تر در مقایسه با مدرسه، با رفتارهایی چون شایعه‌پراکنی و ایجاد محرومیت‌های اجتماعی، مانع پیشرفت همکارانِ زن می‌شوند.

ظاهرا در فضای کسب‌وکار ملکه زنبورها، زنان دیگر، به‌ویژه جوان‌ترها را رقیب تلقی می‌کند و از کمک کردن به آنها برای پیشرفت در زندگی‌ حرفه‌ای‌شان امتناع می‌ورزد.

تحلیلگران می‌گویند، سندروم ملکه زنبور عسل به‌شکل قابل توجهی بر شغل تک‌تک افراد و کاهش عملکرد سازمانی تاثیرگذار است.

مطلب پیشنهادی: تکنیک شاه ماهی سرخ در مذاکره چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *